Dnes pro vás mám reportáž z našeho prvního Jógového víkendu v nádherném resortu Svatá Kateřina.
Podívejte se na to :)

   

  

  

Tento víkend jsem připravovala tři měsíce dopředu, všechno jsem chystala, plánovala, vyráběla dárečky, tiskla materiály, připravovala lekce
a musím opravdu říci, že to stálo za to :)

Sešla se úžasná skupinka šikovných, pozitivních lidí, kteří byli z celého víkendu stejně nadšení jako já. 

Nejprve vám představím místo. Je to resort Svatá Kateřina, které je na jógu jako dělané. 

Do resortu se nesmí autem, na pokojích není televize a o to nádhernější je tam klid !
Autem dorazíte na hlídané parkoviště do vesničky Počátky, odkud vás hotelový řidič doveze přímo k hotelu. Resort je uprostřed lesů - všude jsou turistické značky, po kterých můžete hned vyrážet na výlety. V hotelu je nádherné welness se solní i aromatickou párou, vířivkou, aromatickou saunou a normální saunou. Kdybychom neměli cvičení, relaxujeme tam celou dobu.
Nad welness je krásná restaurace se zimní zahradou. A večer nám k večeři i vínu hrála paní na harfu - úžasná atmosféra.

Pochutnávali jsme si na vynikající jógové stravě ( což bylo indické menu- polívka, salát, rýže s vegetariánskou přílohou a sladký zákusek ). Na snídani výborné švédské stoly, kde mě asi nejvíce překvapila paní, která nám dělala palačinky s právě ušlehaným jogurtem se smetanou a lesním ovocem, výborná lososová pomazánka, ořechy ( které jsme si nalouskali), ještě teplý uvařený kompot, kozí a další vynikající sýry, vařená zeleninka a spousty dalšího...

Ubytování jsme měli ve vedlejší budově, kde byl i nás cvičící sál, posilovna i dětský koutek. Dokonce s pejskem jsme tam mohli :)

  

  

Ale ted už k tomu hlavnímu - cvičení.

Začali jsme lekcí JÓGOVÉ HRY, kde jsme si zahráli jógové pexeso, rozpohybovali chodidla s hraním s pet víčky a vyzkoušeli jógové karty.

  

Druhá lekce už byla POWER JÓGA, kde jsme se krásně po cestě protáhli a zahřáli v silovějších pozicích.

A na závěr večera něco relaxačního - DECHOVÉ TECHNIKY A MEDITACE.
Nejprve jsme se namasírovali masážním míčkem, pak vyzkoušeli různé dechové varianty a s pomocí meditace dostali do zasněžené norské vesničky.

  

V naší meditaci jsme nebyli daleko od pravdy - v noci začalo sněžit a my se probudili do nádherného bílého dne. A to se dalo krásně využít - kolem resortu je spoustu procházek k pramenům, úžasné místo Druidův kámen a nádherný letohrádek. 

Ještě před procházkou byla DETOX JÓGA, což je cvičení ideálně na probuzení. Objevují se zde hodně záklonové aktivační pozice, promasírování břicha a tím i nastartování trávicího systému.

Během dopoledne následovala CORE JÓGA, kterou jsme cvičili s balónkem. Core jóga pracuje se středem těla, aktivitou hlubokého svalstva v balančních pozicích i se zapojením celého těla. My jsme se u házení i hodně nasmáli - takže střed těla byl posílený dostatečně.

  

V odpolední části jsme tvořili nádherné MANDALY. Nejprve každý svoji pro sebe a pak jednu velkou barevnou všichni dohromady. Podívejte se na tu krásu.

  

Sladkou tečkou na závěr dne byla HLADINA ALFA s JItkou Ševčíkovou ( http://www.hladinaalfa.cz/ ). 

A co to je? Jedná se o stav uvolnění těla i mysli, kdy má paměť zvýšenou schopnost ukládat a vybavovat si, mysl rychle regeneruje, celý organismus odpočívá a posiluje životní funkce, přirozeně se tvoří endorfiny. 

Nedělní ráno jsme si trošku mákli s ASHTANGA JÓGOU. Což je jóga, která má předem dané náročnější pozice s důraznějším dechem i jednotlivými ásány. Bylo to náročnější,ale nakonec se nám z toho vytvořila nejoblíbenější lekce z celého víkendu. Na první pokus a takové šikovní jste  :)

Poslední lekcí byla JÓGA NA ŽIDLI. To je lekce zaměřená na kompenzaci sedavého zaměstnání s praktickou ukázku na správné sezení, protažení a kvalitním dechem vhodné i za pracovní stůl ( https://www.myfitnesslife.cz/fitoffice/ )

  

Protaženi, zrelaxováni a spokojeni jsme si rozdali dárečky.

Mám tak obrovskou radost, jak se všechno povedlo, naprosto úžasně jsme si zacvičili, dobře se najedli a hlavně nabrali velkou dávkou energie a úsměvů.

Jsem ráda za tak skvělou práci, kterou s vámi dělám moc ráda.

Děkuji.

PS:
Další akce už je na světě ( a ve Svaté Kateřině hned rezervuji místo i na letní pobyt )