Taky se v zimě choulíte pod dekou s teplým čajem v ruce a čekáte na léto?
Dnes mám pro vás report mého zimního období a možná i pár nápadů na zkrácení toho nekonečného čekání.

         
Věřili by jste, že jsou obě dvě tyto fotky focené v únoru ?

Chodit ven.

Na zimě mám nejraději, když z ní můžu přijít dovnitř do tepla. Ten pocit, když si sednete k topení nebo vyhřátému krbu, zachumláte se do deky a posrkáváte teplý čaj je k nezaplacení! A proto je potřeba zajít ven.

Já o víkendu vyrazila na několik krásných zimních výletů, zkuste je také :)

Vyškov - Drnovice - rozhledna Chocholík - okruh po žluté a modré - Dědice - káva ve Vyškově (cca 15km)

 

Adamov - Vranov - Nový Hrad - Blansko (cca 15 km)

  

Svojanov a okruh krásnou přírodou okolo něj (12km)

Praha a procházka po Stromovce

Chodit dovnitř

Zimu můžete využít i k akcím, které se konají uvnitř a na které v létě nemáte náladu. Výstavy, koncerty, muzikály. Já třeba vyrazila na muzikál do Prahy Sestra v akci a na činohru do Brna Velký Gatsby.

Super je také sledovat různé konference a veletrhy. Můj zimní oblíbený je ten cestovateleský go, regiontour a letos nově s přidáním gastro pavilonu. Když si koupíte skvělé ovocné víno, chodíte po ochutnávkách, zkoušíte atrakce a plánujte letní výlety, tak je vám úplně jedno, že už je venku zase tma.
                                                                                                                                                        

Místo na zahřátí

Co mi přijde jako největší pohodička jsou welnesska . Pro mě ideální dvě hodinky, kdy si střídám různé druhy saun, páry, peelingy, vůně a různé relaxační místnosti . Letos poprvé zkouším i saunové rituály, kde se prolíná sníh, ručníkové kreace a originální vůně. V Brně ráda zajdu do 4comfort nebo ne Maximusu.

  

V zimě za zimou

Pokud nebydlíte na horách, je potřeba si k té pravé zimě najít cestu. Myslím, že užít si pořádnou zimu je potřeba v každém případě ! Už druhým rokem jsme navštívili Lanternu v Beskydech a byla to nádhera.

   

    

V neposlední řadě POHYB

To je to, co mě dokáže nabít, zahřát i uklidnit . Krom toho, že ospalý večer můžete využít k vyzkoušení cvičební lekce, z které si pak můžete udělat hezký rituál a nakonec mít ze sebe ještě večer pořádnou radost. Já jsem letos i poprvé v zimě vyběhla a k mému úžasu to bylo super. Vůbec nevadila větší zima a chladnější vzduch. O to to bylo ještě lepší!

Každý měsíc pořádám dopolední cvičení, které mě s vámi ohromně baví. Vždy si dáme tři lekce po sobě, kdy je jedna silovější, druhá většinou rehabilitační a třetí jógová na protažení unavených svalů. U toho si skvěle pokecáme, dáme nějaké dobrůtky a je nám skvěle.

V lednu jsem pořádala i celý cvičící víkend na Samsaře, kde ke všem lekcím přibylo ještě skvělé prostředí, jídlo, welness, zajímavé přednášky a měření od výživové poradkyně. To bylo perfektní !

Takže ta zima nakonec není tak úplně špatná. Kdy jindy si můžete v klidu přečíst oblíbenou knížku, dát si skvělé jídlo, flákat se v posteli nebo třeba vidět východ slunce (kdo ho v létě stíhá?) . Co má tohle všechno společného je ZASTAVENÍ SE. Tohle téma jsem vám rozepsala v druhém článku a je to zároven můj poslední nápad na dlouhý zimní večer.

Užívejte .